ویژگی‌های حذف شده از نسخه ماه می ۲۰۱۹ ویندوز ۱۰

اگرچه امکاناتی که هم‌اکنون از بین رفته‌اند، چنان کاربردی نبودند ولی بد نیست ببینیم مایکروسافت کدام ویژگی‌ها را کنار گذاشته است.

اولین ویژگی حذف شده، قابلیت همگام‌سازی خودکار نرم‌افزار پیام‌رسان است. این اپلیکیشن که پس از غیرفعال شدن ویندوز ۱۰ موبایل دیگر کمتر مورد استفاده واقع می‌شد، حالا دیگر پیام‌ها را نیز همگام‌سازی نخواهد کرد تا دلیلی برای استفاده از آن نداشته باشیم. البته این امکان را دارید تا با نرم‌افزار Your Phone محتوای مدنظر خود را همچنان همگام‌سازی کنید.

مایکروسافت ویندوز ویندوز ۱۰

درایور کنترل از راه دور مبتنی بر XDDM که از ویندوز ۲۰۰۰ در سیستم عامل مایکروسافت وجود داشت، حالا قرار است از نسخه آتی حذف شود. برنامه‌نویسانی که از این برنامه استفاده می‌کنند، باید سراغ مدل WDDM بروند.

برخی ویژگی‌ها نیز هستند که دیگر توسعه نخواهند یافت ولی هنوز حذف هم نشده‌اند. یکی از آنها، تنظیمات رومینگ تسک‌بار است که مایکروسافت خبر داده در ورژن‌های بعد، آن را کنار خواهد گذاشت. این کمپانی همچنین قرار است از شبکه‌های وای‌فای که از شیوه امنیتی WEP یا TKIP استفاده می‌کنند، دیگر پشتیبانی نکند و به وسیله یک پیام هشدار به کاربران در این نسخه، از ورژن‌های بعد ویندوز ۱۰، دیگر این شبکه‌ها را مورد حمایت قرار ندهد.

مایکروسافت ویندوز ویندوز ۱۰

قابلیت Windows To Go که به شما اجازه می‌داد به وسیله یک درایو اکسترنال متصل به رایانه، کامپیوتر خود را کنترل کنید نیز دیگر گسترش نخواهد یافت. مایکروسافت می‌گوید که از آپدیت‌های این‌چنینی حمایت نمی‌کند و کاربران نباید با این نسخه‌ها کار کنند. به علاوه، بهره‌مندی از این ویژگی، به یک USB خاص نیاز دارد که امروزه دیگر مرسوم نیست.

مایکروسافت ویندوز ویندوز ۱۰

در نهایت، اپلیکیشن Print 3D نیز دیگر کارایی نخواهد داشت بنابراین برای چاپ وسایل سه بعدی، باید نرم‌افزار ۳D Builder را از مایکروسافت استور دانلود کنید. جالب اینکه مایکروسافت این نرم‌افزار را نیز در نسخه ۱۷۰۹ ویندوز ۱۰ حذف کرد تا کاربران سراغ Print 3D بروند.

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × پنج =