جایگزین SMS توسط گوگل از ماه آینده می‌آید

به جای اینکه صبر کنیم تا ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی اقدامات لازم برای ارائه سرویس‌های بهتر را انجام دهند، گوگل می‌خواهد خودش دست‌به‌کار شود و از اواخر ماه جاری میلادی در دو کشور فرانسه و انگلیس خدمات ارتباطی اختصاصی‌اش را ارائه کند. به نظر می‌رسد این اقدامات در آینده‌ای نزدیک به دست همه دارندگان گوشی‌های اندرویدی برسد.

RCS Chat RCS گوگل SMS اس‌ام‌اس

بر اساس پلتفرم طراحی شده، دیگر خبری از محدودیت نوشتن ۱۶۰ کاراکتر در پیامک‌ها نخواهد بود و به جای آن پیام‌ها به صورت گروهی ارسال خواهند شد. به علاوه، این قابلیت وجود خواهد داشت تا ببینید آیا پیام ارسال شده توسط کاربر مدنظر خوانده شده یا خیر. همچنین اگر کسی در حال پاسخ دادن به شما بود، متوجه خواهید شد. ضمن اینکه بدون استفاده از نرم‌افزار خاصی، کاربران می‌توانند چت تصویری انجام دهند.

این پلتفرم که RCS نام دارد، از قابلیت رمزگذاری سرتاسری بهره خواهد برد. این فناوری که تا کنون در واتس‌اپ و تلگرام استفاده شده، برای اولین به نرم‌افزار پیام‌های اندروید خواهد آمد. ساناز اهری، یکی از مدیران این اپلیکیشن می‌گوید:«« ما به این مسئله که ارتباطات کاملاً شخصی هستند واقف هستیم و می‌دانیم که همه افراد باید در این زمینه حریم شخصی داشته باشند. هدف از طراحی چنین پلتفرمی، ارائه تجربه بهتر به کاربران اندرویدی جهت بهره‌مندی از خدمات است»».

زمانی که سرویس از طرف گوگل در کشورهای واجد شرایط ارائه شد، کاربران پس از اینکه نرم‌افزار پیام‌ها را باز کردند، پیام مشاهده می‌کنند که از آنها می‌پرسد آیا می‌خواهند از سرویس RCS Chat بهره ببرند یا خیر؟. لازم به ذکر است که RCS Chat نام جایگزین SMS می‌باشد که گوگل آن را انتخاب کرده است.

RCS Chat RCS گوگل SMS اس‌ام‌اس

این قابلیت با ویژگی موجود در نرم‌افزار iMessage اپل که کاربران را مجبور به استفاده می‌کند، کاملاً فرق دارد. در واقع در اپلیکیشن اپل، چنان‌چه کاربر عبارت iMessage را مشاهده کرد، می‌داند که در حال مکالمه با یک کاربر iOS دیگر است و اگر عبارت text message را دید، احتمالاً مکالمه او با یک کاربر اندرویدی در حال انجام است.

گوگل هم می‌خواهد چنین کاری صورت دهد بنابراین اگر Chat را در اپلیکیشن نامبرده دیدید، مشخص می‌شود که فرد دیگر نیز در حال بهره‌مندی از RCS است. لازم به ذکر است که RCS به ویژگی رمزگذاری سرتاسری مجهز نیست و اگر مقامات از شرکت ارائه‌دهنده خدمات ارتباطی درخواست کنند که اطلاعات را در اختیارش قرار دهند، این امکان را دارد ولی بلافاصله پس از اینکه پیام به مقصد رسید، از سرورهای گوگل حذف خواهد شد.

RCS Chat RCS گوگل SMS اس‌ام‌اس

درو روونی، مدیر تولید نرم‌افزار پیام‌های اندروید می‌گوید:«« پس از اینکه پیامی توسط کاربر مقصد دریافت شد، ما آن را از سرورهای گوگل حذف خواهیم کرد ولی چنان‌چه آن را نگه داشتیم، زمان حذف خواهیم کرد که او آنلاین شد و پیام را خواند»».

عرضه RCS توسط گوگل به این معناست که دیگر نیازی نخواهد بود منتظر ارائه‌دهندگان خدمات ارتباطی باشیم تا خدمات جدید ارائه دهند بنابراین به تأیید آنها هم نیازی نخواهد بود.

منبع: phonearena.com

اشتراک گذاری پست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 − هشت =