چطوری در ویندوز ۱۰ و ۱۱ کش آپدیت را پاک کنیم؟

چرا باید کش آپدیت ویندوز خود را پاک کنید؟ دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است بخواهید حافظه پنهان Windows Update خود را پاک کنید. ممکن است هنگام یافتن یا نصب آپدیت ها با مشکلاتی مواجه شوید و پاک کردن کش اغلب این مشکل را برطرف می‌کند. پاک کردن حافظه پنهان، مشکلات مربوط به به‌روزرسانی‌های ویندوز را با مجبور کردن ویندوز به دانلود مجدد همه فایل‌های مورد نیاز برطرف می‌کند.

دلیل دیگر آزاد کردن فضای ذخیره‌سازی است. آپدیت فایل‌های کش بیشتر اوقات بخش بزرگی از فضای ذخیره‌سازی را استفاده می‌کنند، و شما می‌توانید با پاک کردن آن فایل‌های ذخیره‌سازی شده، آن را بازیابی کنید. ویندوز پس از بارگیری آن آپدیت ها،بعضی از فایل‌های آپدیت را حذف می‌کند، اما نه همه.

 

پاک کردن کش آپدیت ویندوز با استفاده از File Explorer

کلیدهای Windows+R را فشار دهید تا پنجره Run باز شود، سپس تایپ کنید services.msc و روی OK کلیک کنید.

در پنجره Services، سرویس Windows Update را پیدا کنید. روی آن کلیک‌راست کرده و Stop را انتخاب کنید. این پنجره را باز نگه دارید زیرا بعداً به اینجا باز خواهید گشت.

 

با استفاده از Windows+R دوباره Run را اجرا کنید، مسیر زیر را در کادر بنویسید و دکمه Enter را بزنید. مسیر زیر مسیر پوشه کش Windows Update است. فرض بر این است که ویندوز روی درایو /:C شما دانلود شده است. با این حال، اگر اینطور نیست، فقط حرف درایو را در مسیر تغییر دهید.

C:\Windows\SoftwareDistribution\

Ctrl+A را بزنید تا همه فایل‌های موجود در پوشه را انتخاب کنید. روی فایل انتخابی کلیک‌راست کنید و نماد سطل زباله را در ویندوز ۱۱ و Delete را در ویندوز ۱۰ انتخاب کنید. File Explorer را ببندید و Recycle Bin یا همان سطل آشغال را خالی کنید. سپس به پنجره Services بازگردید، روی Windows Update کلیک‌راست کرده و Start را انتخاب کنید.

 

 

پاک کردن کش آپدیت ویندوز با استفاده از Disk Cleanup

ابزار داخلی Windows Disk Cleanup به پاک کردن برخی از فایل‌های کش Windows Update کمک می‌کند. برای استفاده از آن، منوی Start را باز کنید، Disk Cleanup را بنویسید و از نتایج آن را انتخاب کنید.

 

درایو نصب ویندوز خود را انتخاب و روی OK کلیک کنید.

 

 

Clean Up System Files را انتخاب کنید.

مجدد درایو نصب ویندوز خود را انتخاب کنید و OK روی کلیک کنید. در Disk Cleanup، گزینه Windows Update Cleanup را فعال کنید. سپس، در پایین، روی OK کلیک کنید.

اشتراک گذاری پست