در مورد ChatGPT چه میدانید؟

در مورد ChatGPT چه میدانید؟

در مورد chatgpt چه میدانید؟
ChatGPT یک کتابخانه پایتون منبع باز برای هوش مصنوعی، مکالمه و پردازش زبان طبیعی است که به طور خاص برای توسعه سیستم گفتگو طراحی شده است. این برنامه توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به سرعت مدل های مکالمه پیچیده ای را با چند خط کد ایجاد کنند. ChatGPT به عنوان بخشی از پروژه هوش مصنوعی مکالمه مبتنی بر PyTorch در Hugging Face، یک پلت فرم منبع باز برای پردازش زبان طبیعی، توسعه یافته است.
هدف ChatGPT ارائه یک کتابخانه سبک وزن و همه منظوره است که نمونه اولیه و استقرار سریع مدل های مکالمه ساده تا پیچیده را امکان پذیر می کند. این APIهای ساده و قابل استفاده مجدد را فراهم می کند که بسیاری از جزئیات یادگیری عمیق زیرین را انتزاعی می کند، به طوری که توسعه دهندگان برای استفاده از کتابخانه نیازی به داشتن دانش گسترده در این حوزه ندارند.
ChatGPT از API TensorFlow 2.0 Python استفاده می کند و بر معماری های مدل از پیش آموزش دیده از هر دو مدل OpenAI GPT-2 (OpenAI Generative Pre-trained Transformer 2) و مدل BERT Google (نمایش رمزگذار دوطرفه از Transformers) متکی است و بهترین عملکرد را در کلاس ارائه می دهد.
مجموعه ای از وظایف مربوط به درک زبان طبیعی (NLU). علاوه بر این، شامل ابزارهای آموزشی و ارزیابی قوی است که به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به راحتی نسخه های مختلف مدل های چت بات خود را به روشی معنادار از طریق معیارهای خودکار مانند امتیازات گیجی یا دقت مقایسه کنند.
علاوه بر این، این کتابخانه شامل چندین تکنیک افزایش داده‌های مکالمه است که با تزریق «اطلاعات متنی اضافی به نمونه‌های ورودی در طول آموزش» به بهبود عملکرد مدل کمک می‌کند. در نهایت، کاربران همچنین می‌توانند مدل‌های آموزش‌دیده خود را با استفاده از REST API (برای استقرار سریع) یا Streamlit (برای استقرارهای پیشرفته‌تر) مستقر کنند، که به آنها امکان انعطاف‌پذیری بیشتری را در محل قرارگیری برنامه‌شان می‌دهد.
به طور کلی، ChatGPT با ارائه یک رابط بصری برای ساختن سیستم‌های گفتگوی پیچیده با حداقل تلاش مورد نیاز توسعه‌دهنده، فرآیند ایجاد برنامه‌های مکالمه را ساده می‌کند – و آن را برای علاقه‌مندان و حرفه‌ای‌هایی که می‌خواهند به سرعت برنامه‌های مکالمه قدرتمند را با پیشرفته‌ترین نمونه‌سازی اولیه کنند، ایده‌آل می‌کند.

اشتراک گذاری پست